<!–
–> <!–
document.addEventListener(‘cedatoAdUnitReady’, function() { CEDATO.InContent({ player: { playerId: 1466176189, protocol: ‘https:’, domain: ‘novi.ba’, servingDomain: ‘algovid.com’, extraParams: ”, }, position: ‘ads’, control: { closeButton: true, closeOnAdEnd: true, closeOnContentEnd: false, soundOnHover: true, playOnVisibility: 50, pauseOnVisibility: 25, pauseOnHiddenTab: true }, }); }); –>
Bliži se sezona pripreme masnih jela i prženja u dubokom ulju, pa vas moramo upozoriti na opasnu naviku ponovnog korištenja već upotrijebljenog ulja. Ako vam je život mio, bacite ga nakon svake upotrebe.
Dok u velikim gradovima smišljaju projekte kako u kanalizacijskim cijevima smanjiti pojavu odvratnih masnih nakupina koje začepljuju cijeli sustav, a čije uklanjanje zna koštati i nekoliko desetaka milijuna eura, kao što je to nedavno bio slučaj u Londonu, javnost se sve češće upozorava da se na pravilan način rješava kuhinjskih ulja i masti.
Ulje biste tako, prema napucima, trebali pustiti da se nakon prženja dobro ohladi, pa ga staviti u posudicu (koja nije predviđena za reciklažu) i baciti zajedno s ostalim otpadom iz kućanstva – u kantu za smeće.
Primjerice, možete ga uliti u pakiranje iskorištenog mlijeka s poklopcem ili neku drugu posudicu iz koje neće iscuriti. Što god napravili, ulje nikako nemojte prolijevati u sudoper, umivaonik ili toalet jer tako riskirate nastanak velikih nakupina u kanalizacijskom sustavu vašeg grada, ali i kućanstva.